Trzecia Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

6 marca 2019

 

Jest nam miło poinformować, że Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim objął patronat nad Trzecią Ogólnopolską Olimpiadą Spedycyjno-Logistyczną organizowaną na Wydziale Ekonomicznym UG. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych biorący udział w konkursie rywalizują o indeksy Wydziału Ekonomicznego UG i atrakcyjne nagrody.

W pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział aż 4288 uczniów z całej Polski. Do zawodów drugiego stopnia, które odbędą się 8 marca, zakwalifikowało się 650 uczestników ze wszystkich województw. Wyłonieni w nich finaliści wezmą udział w zawodach centralnych mających miejsce 5 kwietnia na Wydziale Ekonomicznym UG.

Dzięki objęciu patronatu Instytutu Konfucjusza nad wydarzeniem, tematyka Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej będzie związana także z chińską inicjatywą Pasa i Drogi, zwanej inaczej Belt and Road Initiative. Nowy Jedwabny Szlak ma na celu zacieśnianie współpracy gospodarczej przez rozbudowę sieci portów i infrastruktury transportu morskiego oraz połączenia drogą lądową między Chinami a Azją Środkową, Bliskim Wschodem, Afryką i Europą. Główne założenia programu to m.in. zwiększenie stopnia wymiany handlowej i inwestycji między państwami zaangażowanymi a Państwem Środka. Inicjatywa Belt and Road jest postrzegana jako nowe otwarcie w relacjach gospodarczych.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/