5 lat Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim

Świętujemy 5 lat Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim!

Z tej okazji mała niespodzianka, dla naszych wiernych słuchaczy, współpracowników i osób związanych od 2015 roku z Instytutem.

Kiedy przed pięcioma laty otwierano Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim, oczywiste było, że promocja chińskiej kultury i języka w tak egzotycznym miejscu jak Polska będzie sporym wyzwaniem. Patrząc jednak z perspektywy minionego czasu, możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że odnieśliśmy sukces. Dziś Instytut jest ośrodkiem znanym i cenionym nie tylko lokalnie; stał się miejscem, w którym łączą się drogi pasjonatów i admiratorów chińskiej tradycji, osób uczących się języka, trenujących wschodnie sztuki walki czy współpracujących z Chinami na arenie biznesowej. Nasze gdańskie centrum stało się kładką pozwalającą przenieść się za Wielki Mur. A ponieważ nawet najwspanialsza pamięć jest słabsza niż najmniej trwały atrament, w roku obchodów 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego i zarazem 5-lecia Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim chcielibyśmy przekazać w ręce Czytelników – miłośników tradycji i języka Państwa Środka – ten skromny album. Staraliśmy się w nim przybliżyć najważniejsze wydarzenia z lat 2015-2020, które dzięki gronu wspaniałych i oddanych osób udało się w Instytucie zorganizować lub w których braliśmy udział.

Jeśli album jest niewidoczny prosimy odświeżyć stronę.

[3d-flip-book mode=”fullscreen” id=”1422″][/3d-flip-book]