Audycje Instytutu Konfucjusza

Zapraszamy wszystkich miłośników języka i kultury chińskiej na serie podcastów nagranych przez pracowników Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim. Najmłodszym polecamy bajki o Chinach czytane po polsku, bardziej wtajemniczonych zachęcamy do audycji przygotowujących do egzaminów HSK. Z kolei niezależnie od znajomości języka namawiamy do posłuchania wywiadów ze studentami i absolwentami studiów sinologicznych. Muzykę do podcastów przygotował Mariusz Mojsiuk.
Do zobaczenia w każdy poniedziałek na kanale Instytutu na Anchor. Znaleźć nas można także na Spotify.

#4 Wywiad – Martyna Krasińska 19 października 

Drugim gościem serii wywiadów Instytutu Konfucjusza jest Martyna Krasińska, lektorka języka chińskiego specjalizująca się w pracy z dziećmi i absolwentka sinologii Uniwersytetu Gdańskiego. Martyna podczas rozmowy zdradzi nam, co jest największym wyzwaniem w pracy nauczyciela z najmłodszymi słuchaczami oraz jak sama radziła sobie jako studentka w Chinach.

#3 Trening HSK – Legenda o dzielnym łuczniku Houyi 12 października

Audycje przygotowujące do międzynarodowych egzaminów języka chińskiego HSK to kolejna propozycja podcastów Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim. Zapraszamy do wysłuchania serii historyjek inspirowanych mitologią Państwa Środka, które ułatwią przygotowanie do HSK. Pierwsze opowiadanie „O dzielnym łuczniku Houyi” przybliży Wam korzenie Festiwalu Środka Jesieni, które obchodzono w Chinach na początku października. Zachęcamy do wysłuchania jednej z najbardziej romantycznych legend z mitologii chińskiej.

„Legenda o dzielnym Houyi” ćwiczenia do pobrania

#2 Wywiad – Dawid Kask 5 października

Serdecznie zapraszamy do kolejnej serii podcastów Instytutu Konfucjusza przy UG. Tym razem będziemy rozmawiać ze studentami i absolwentami kierunków sinologicznych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z chińską kulturą i językiem. Naszym pierwszym gościem jest Dawid Kask absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz China Youth University of Political Studies w Pekinie. Romanista, sinolog, tłumacz. Uwielbia podróże i poznawanie miejscowych kultur z bliska. Prowadzi kanał ‚Dawid Kask Worek Ryżu’ na YouTubie i Facebooku.

 

#1 Bajka – O Konfucjuszu i piaskowym zamku 28 września 
Z okazji bardzo ważnego święta dla wszystkich Instytutów Konfucjusza chcieliśmy przybliżyć postać wielkiego filozofa, którego nauki były podziwiane od wieków przez Chińczyków. 28 września ponad dwa tysiące lat temu urodził się Konfucjusz, który został później wybrany na patrona Instytutów promujących język i kulturę chińską na całym świecie. Z okazji urodzin Konfucjusza przygotowaliśmy dla Was bajkę o jednej z podróży filozofa, podczas której poznał wyjątkowego chłopca. Jeśli chcecie usłyszeć całą historię, zostańcie z nami!

Kolorowanka Konfucjusz do pobrania