Finał Trzeciej Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

16 kwietnia 2019

5 kwietnia 2019 roku na Wydziale Ekonomicznym UG odbył się finał Trzeciej Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Uczestnicy rywalizowali o indeks Wydziału i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Sponsorem nagrody głównej był DCT Gdańsk S.A., a nagród dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim. Do rywalizacji przystąpiło aż 75 finalistów wyłonionych spośród 4,6 tysiąca uczestników!

Jednym z punktów wydarzenia był wykład dr Tomasza Bielińskiego na temat Inicjatywy Pasa i Drogi, zwanej inaczej Belt and Road Initiative. Nowy Jedwabny Szlak ma na celu zacieśnianie współpracy gospodarczej przez rozbudowę sieci portów i infrastruktury transportu morskiego oraz połączenia drogą lądową między Chinami a Azją Środkową, Bliskim Wschodem, Afryką i Europą. Główne założenia programu to m.in. zwiększenie stopnia wymiany handlowej i inwestycji między państwami zaangażowanymi a Państwem Środka. Inicjatywa Belt and Road jest postrzegana jako nowe otwarcie w relacjach gospodarczych.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naukowe 🙂