Koncert noworoczny pt. Łąki na Jedwabnym Szlaku

11 lutego 2021

Transmisję koncertu pt. Łąki na Jedwabnym Szlaku, z życzeniami Fan Xiaodonga, Konsula Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku z okazji Chińskiego Nowego Roku dla społeczności Uniwersytetu Gdańskiego, będzie można obejrzeć dziś na stronie uczelni.

Chiński Nowy Rok, nazywany także Świętem Wiosny, jest najważniejszym festiwalem obchodzonym przez Chińczyków od wielu pokoleń. To święto ruchome przypadające według kalendarza księżycowego w tym roku na 12 lutego. Patronem 2021 został bawół symbolizujący ciężką i systematyczną pracę. Do noworocznych tradycji należą pokazy fajerwerków i sztucznych ogni, spotkania w rodzinnym gronie, a także dekorowanie domów i ulic czerwonymi lampionami.

Zapraszamy do świętowania Chińskiego Nowego Roku także z Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim, który przygotował wiele atrakcji z tej okazji. Zachęcamy do odwiedzenia Facebooka Instytutu.