KONFERENCJA FILMOWA 27-28.02

19 lutego 2020

Zakład Filmu i Mediów (Wydział Filologiczny UG), Naukowe Koło Historyków (Wydział Historyczny UG) oraz Instytut Konfucjusza przy UG serdecznie zapraszają na interdyscyplinarną sesję naukową 100 lat ekranowej grozy oraz seanse filmowe, które będą towarzyszyć konferencji.

27 lutego (czwartek) planowany jest panel ekspercki z udziałem prof. Pawła Sitkiewicza (autora książek dotyczących historii filmu animowanego, a także zjawiska moviegoing w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce) dra Piotra Kurpiewskiego (autor książki Historia na ekranie Polski Ludowej) oraz Grzegorza Fortuny (dyrektora programowego festiwalu Octopus Film Festiwal). Po dyskusji przewidziany jest pokaz filmu Gabinet doktora Caligari z muzyką na żywo, wykonywaną przez zespół Czerwie.

28 lutego (piątek) przewidujemy panel azjatycki poświęcony problematyce filmów z kręgu kulturowego Dalekiego Wschodu.  Na koniec dnia o godzinie 18:00 odbędzie się pokaz południowokoreańskiego dreszczowca z 2016 roku Zombie Express. Wstęp wolny.

Miejsce obrad: Uniwersytet Gdański, Wydziały Filologiczny i Historyczny oraz Instytut Konfucjusza
Termin: 27-28.02.2020

PROGRAM KONFERENCJI