Sukcesy na konkursie „Most do języka chińskiego”

27 maja 2019

W miniony piątek w Instytucie Konfucjusza w Opolu odbyły się finały krajowych eliminacji XVIII edycji konkursu Most do języka chińskiego  dla studentów oraz XII edycji dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim reprezentowało dwoje studentów sinologii oraz jedna uczennica.
Konkurs ten jest organizowany corocznie przy współudziale Wydziału Edukacji Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, aby promować język i kulturę chińską na świecie. Składa się z trzech części: przemówienia wygłoszonego w języku, quizu sprawdzającego wiedzę o Chinach, jak również prezentacji talentu nawiązującego do chińskiej kultury. Wydarzenie objął patronatem Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku.
Z przyjemnością informujemy, że laureatem etapu ogólnopolskiego tegorocznej edycji Mostu do języka chińskiego został Tomasz Radtke, student pierwszego roku sinologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zakwalifikował się tym samym do finałowego etapu, który odbędzie się w Pekinie.
Jest to już trzecie z rzędu zwycięstwo reprezentanta Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim, w poprzednim roku zwyciężyła Daiwa Wojczulis, a dwa lata temu Agata Kądziera.