Egzaminy

Ze względu na awarię systemu płatności oferowanego na chinesetest.cn mogą występować problemy z opłaceniem egzaminów. Chińska strona pracuje nad przywróceniem systemu. 

  • Najbliższy termin egzaminów HSK i HSKK: 17.10 (forma stacjonarna) 
  • Ostateczny termin rejestracji: 19.09 
  • Rejestracja: www.chinesetest.cn

 

HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi)
to państwowy egzamin z języka chińskiego. Podstawowym celem egzaminu jest ocena znajomości poziomu języka chińskiego u obcokrajowców. Egzamin pisemny przeprowadzany jest na sześciu poziomach, natomiast część ustna na trzech. Certyfikaty HSK są respektowane przez uniwersytety i firmy na całym świecie. Zdanie egzaminu HSK jest pierwszym krokiem do uzyskania wielu stypendiów naukowych w Chinach. Każdy certyfikat jest ważny tylko przez dwa lata.

Egzaminy HSK w Instytucie Konfucjusza przy UG
W Instytucie Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim organizujemy egzaminy HSK cztery razy do roku: w lutym, maju, październiku oraz grudniu. Za każdym razem przeprowadzamy zarówno egzaminy pisemne jak i ustne. Jesteśmy jedynym centrum egzaminacyjnym HSK w północnej Polsce.

Kursy przygotowawcze do egzaminów HSK
Instytut Konfucjusza przy UG organizuje kursy przygotowujące do egzaminów pisemnych jak i ustnych. Na kurs składa się 30 godzin lekcyjnych, w trakcie których lektorzy przybliżają słuchaczom strukturę egzaminu, oraz skupiają się na nauce słownictwa i struktur gramatycznych niezbędnych na danym poziomie egzaminu. Zatrudniamy tylko wysoko wykwalifikowaną kadrę z Chin, specjalizującą się w nauczaniu języka chińskiego jako języka obcego.

Regulamin egzaminów HSK HSKK w IK

Podstawowe informacje o HSK

Proces rejestracji